Prosić o pomoc – Down-and-feathers.net
 

Prosić o pomoc

| Posted in - Boski świat, Język polski

Już od jakiegoś czasu noszę się z pytaniami o modlitwę i modlenie się. Wczoraj wieczorem zdecydowałam się poszukać odpowiedzi. Wyruszyłam do najbliższej kaplicy (malutkiej, ale popularnej w okolicy groty Marii), uzbrojona w świece i laptop.

Tak jak zazwyczaj, zaczęłam rozmowę od pytania, czy jest ktoś, kto chciałby ze mną porozmawiać.

Z kim mogę porozmawiac?

– “Ze Mną”

the little grotto

Byłam zaskoczona, że to “Mną” nadeszło z wielką litera na początku, co się nigdy nie zdarza. Widocznie był to ktoś z “najwyższej półki”, kto był gotów do rozmowy ze mną. Pytałam więc grzecznie dalej:

Kim Pani/Pan jest?

– “Jestem Matka Maria”

Byłam radośnie zaskoczona, ponieważ jakkolwiek może i miałam na to nadzieję, ale nie prawdziwe oczekiwanie, że będę mogła rozmawiać z Matką Boską. Pokornie zaczęłam mój wywiad.

Przychodzę do Pani, do tej kaplicy, aby się pomodlić, ale nie wiem, jak to zrobić. Mam ze sobą świeczki, ale nigdy nie uczyłam się o tym, jaki jest właściwy sposób palenia świeczki. Czy może mi Pani to powiedzieć, proszę?

– “Każdy może przyjść do moich kaplic, kościołow i świętych miejsc, Ja zawsze pomogę. Aby się modlić, otwórz swoje serce przez myślenie o Mnie i proszenie Mnie o pomoc w swoich problemach”.

Maria bezzwłocznie kontynuowała swoją odpowiedź na moje pytanie o właściwą metodę palenia świeczki.

– “Owszem, istnieje sposób palenia świeczki lepszy niż inne, mianowicie: weź w ręce świeczkę bez zapalania jej, “włóż” w nią swoją prośbę, pytanie, w czasie modlitwy czy krótkiej medytacji i wtedy ją zapal, najlepiej przez dotknięcie innych palących się świec, wyobrażając sobie (wizualizując), że boskie światło łączy się z twoim problemem.
Następnie postaw świecę przed obrazem/figurą i powiedzw swoim wnętrzu: “Oddaję Tobie, moje problemy, Matko i wierzę, że mi pomożesz przez Swoje miłosierdzie i Swoją nieskończoną miłość”, a następnie puść swój problem, tak, jakby już był rozwiązany.
Główną częścią modlitwy jest wyrażenie zaufania.
Po pierwsze zaufanie, że Bóg cię słyszy i widzi.
Po drugie, że Bóg ci pomoże.
I po trzecie, że Bóg zawsze wie, co dla ciebie jest najlepsze”

Jeśli mamy jakiś problem, co jest lepsze: prosić o pomoc, czy raczej zaufać, że Bóg zawsze o nas zadba i pomoże w najwłaściwszym po temu momencie?

– “Jeśli masz problem zawsze musisz poprosić o pomoc.
Moje miłosierdzie jest tylko dla tych, którzy sobie go życzą.
Jeśli nie prosisz o Moje miłosierdzie, nie jest jasne, czy go pragniesz.
Być może kochasz swój problem i wcale nie chcesz się go pozbyć.
Jeśli chcesz pomocy w swoim problemie, muszisz to wyraźnie dać znać przez opowiedzenie mi o tym. Wówczas mogę podjąć działanie, aby coś poradzić”.

Czy zapalenie świeczki jest lepsze niż niezapalenie?

– “Tak”.

candles

Dlaczego, Miłościwa Pani?

– “Dlatego, że wnosisz do modlitwy siłę boskiego ognia. Istota ognia jest bardzo potężna, ponieważ jest w stanie nieść boską energię, a nawet ją aktywowć.
Ogień jest formą Boga”.

Matko Mario, czy ta mała kapliczka jest szczególna? Czy niektóre miejsca i kaplice są bardziej wyjątkowe niż inne?

– “Moja energia jest obecna wszędzie, na każdym milimetrze kwadratowym tej Ziemi. A jednak niektóre miejsca są inne niż pozostałe”.

Dlaczegotak jest? Jak to się dzieje?

– “W niektórych miejscach Jestem obecna. Obecna, oznacza obecna Moim sercem. Jestem tam Moim sercem i to jest to, co ludzie czują, tę miłość przepełniającą Moje serce. To jest pożywienie dla ludzkiej luszy i serca”.

Czy Pani serce jest również w tej kaplicy?

– “Nie czujesz tego? Jestem tu, widzę cię i słyszę twoje modlitwy. Pamiętam każdy raz, kiedy tu byłaś i po co. Znam każdego człowieka, który tu przychodzi.”

Tak, czuję to. To jest powód, dla którego zawsze tu wracam… Matko Mario, czy musimy przychodzić do jakiejś kaplicy, aby czuć Twoje serce

– “Oczywiście, że nie. Jeśli chociaż raz odczułeś Moje serce, jestem już na zawsze przy tobie i zawsze możesz prosić, aby Moje serce do ciebie przybyło”.

Jak o to prosić?

– “Wewnętrznie poproś: ‘Mario, moja miłosierna Matko, pozwól mi odczuć Twoją obecność, przyjdź do mnie i weź mnie w swoje delikatne ramiona, aby mnie chronić i prowadzić’ – tego rodzaju słowa. Każda modlitwa pochodząca szczerze z twego serca, trafia wprost do Mojego i Ja na nią reaguję.”

W jaki sposób Pani reaguje?

– “Przeważnie wysyłam swoją energię. Wysyłam jednego z moich aniołów, aby był przy tobie i rozwiązał twoje problemy”.

Nie przychodzi Pani Swoim sercem do nas?

– “Moi aniołowie są moim sercem”.

Czy teraz w tej kaplicy aniołowie są obecni?

– “Oczywiście”.

Co robią ci aniołowie? Czy są niezależni, czy robią tylko to, czego chce Pani serce?

– “Jedno i drugie. Moje serce jest tak mądre, że niezależnie może się skupiać na określonych ludziach. Moje serce jest pełne mocy, a ta moc ma tę cechę, że zmienia się razem z osobą i sytuacją, z którą ma do czynienia.
Siły pochodzące z Mojego serca rozprzestrzeniają się na ludzi, którzy, którzy się do Mnie modlą i wedle potrzeb tych ludzi są one takie, jakie powinny być.
Taką właśnie dopasowaną moc nazywa człowiek aniołem”.

Czy możemy się również modlić w sprawie cudzych problemów? Za naszych przyjaciół, czy innych ludzi na świecie, którym jest trudno, nawet jeśli ich nie znamy?

– “Możesz się modlić za każdego i o wszystko, o co tylko chcesz.
Im więcej prosisz, tym więcej Mojej siły poruszasz i tym więcej mogę znaczyć dla tego świata”.

Czy to jest właściwe, prosić Panią o pomoc we wszystkich naszych problemach? Myślę na przykład o modlitwie o sprawy materialne czy wygraną, to chyba nie jest właściwa intencja?

– “Możesz prosić o wszystko, ale o sprawy materialne możesz prosić tylko raz. O zwykłe problemy możesz się modlić tylko raz, tak jak wyjaśniłam, a następnie musisz zaufać, że Bóg to usłyszał i rozwiązanie nadejdzie w stosownej chwili.
Z upływem czasu, jeśli się wiele modlisz i o wszystko już raz prosiłeś, potem módl się już tylko o światło.
Modlitwa o światło jest najpiękniejszą z możliwych, ponieważ światło jest tym najbardziej wyjątkowym, co Bóg stworzył. Światło jest skrajnym pięknem, delikatnością, miłością, mądrością, siłą i wszelką doskonałością dążącą we wszystkim do doskonałego piękna.
A coś jest doskonałe, gdy jest giętkie, współdziałające, piękne i nigdy takie samo, tak jak Moi aniołowie: zawsze doskonali i nigdy tacy sami”.

Kochana Matko, czy powiesz jeszcze coś do ludzi, którzy będą czytali ten blog?

– “Moje dzieci, żyjcie w ufności, że Jestem przy was blisko i że zawsze możecie Mnie prosić i korzystać z Mojej mocy. Bądźcie silne, mocne i pełne marzeń o dobrym życiu. Starajcie się uczynić swoje życie dobrym i ładnym i nigdy nie myślcie, że to, co najlepsze, macie już za sobą. To najpiękniejsze wciąż musi nadejść i to może się zdarzyć każdego dnia na nowo – każdy dzień może być piekniejszy, niż poprzedni, ale nie dlatego, że będą się zdarzały jakieś szczególne rzeczy, lecz dlatego, że znajdziecie Moją siłę i Mój pokój w swoich sercach i będziecie się nimi mogli dzielić z ludźmi dookoła siebie.
Bądźcie silne i bądźcie radosne”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *